ENGLISH
Kullanıcı Adı
Şifre
 
 
 
Ana sayfa | Hakkımızda


 

Tuva Tekstil 2004 yılında nakış ve hobi sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Firmamız kuruluşuyla birlikte DMC’nin Türkiye Distribütörlüğünü alarak faaliyetlerine başlamıştır.  

Firmamız DMC’nin yanı sıra Avrupanın önde gelen baskılı goblen ve etamin kiti markalarının Türkiye Distribütörlüğünü alarak ürün yelpazesini genişletmiştir.

Başlangıçta yalnızca nakış ile ilgili kumaş, iplik ve aksesuar pazarlayan Firmamız, Pazarlama Departmanını güçlendirerek  dikiş alanına da girmiş,  dikişle ilgili iğne, iplik ve aksesuarlarının satışına başlamıştır. 

Yayıncılık alanında,  yayınladığı el sanatları kitapları ve dergileriyle; Türkiye’de yayıncılık sektöründe önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Tuva Yayıncılık, yayınlandığı bu kaliteli dergi ve kitaplarla  okurlarına büyük hizmet sunmaktadır. Nakış, dikiş, örgü ve el sanatları alanlarında yayınladığı kitaplardan başka periyodik olarak; “Kanaviçe”, “İğne İplik” ve “Elişi” olmak üzere üç farklı dergi de çıkarmaktadır. Tuva Yayıncılığın yayınladığı bu kitapların önemli bir kısmı, Avrupa ve diğer dünya ülkelerinin dillerine çevrilmiş bulunmaktadır.

Firmamız; geleneksel işleme sanatları ile  modern nakışı sentezleyip, geleneksel nakışımıza farklı bir boyut kazandırmıştır.  Yeni nakış trendlerinin takipçisi olan firmamız, Halk Eğitim Merkezleri ve belediyelerin meslek edindirme kurslarıyla işbirliği halinde seminerler düzenleyerek nakışa olan ilgiyi arttırmak, geleneksel nakışı özendirmek ve yaygınlaştırmak için faaliyetlerini devam etmektedir. 


 

 

TUVA TEKSTİL SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.